Workshop "Inovativní diagnostické metody časově závislých změn v technických materiálech výzkumného programu Město jako laboratoř změny – bezpečné stavby“
V rámci tématu Inovativní diagnostické metody časově závislých změn v technických materiálech výzkumného programu Město jako laboratoř změny – bezpečné stavby se dne 27. 5. 2020 v Ústavu přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. uskutečnil workshop s názvem Termodynamika – dynamické in-situ experimenty pro výzkum stavebních materiálů. Při setkání vědecké skupiny Environmentální elektronové mikroskopie Ústavu přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. (Vilém Neděla, Jiří Maxa, Eva Tihlaříková a Pavel Vitámvás) se zaměstnanci firmy NUM solution s.r.o. (Aleš Macálka, Michal Guzej a Tomáš Autecký) byla naplánovaná vědecká spolupráce v oblasti simulací termodynamických podmínek v EREM pro pokročilé morfologické studie stavebních materiálů, zejména studium jejich degradace s využitím dynamických in-situ experimentů ve speciálně upraveném environmentálním rastrovacím elektronovém mikroskopu QUANTA 650 FEG.
Workshop byl realizován za finančního přispění projektu Strategie AV21, výzkumný program „Město jako laboratoř změny“, jehož koordinátorkou je PhDr. Adéla Gjuričová, Ph.D.
Více info o programu: http://www.avcr.cz/cs/strategie/vyzkumne-programy/prehled-programu/23-mesto-jako-laborator-zmeny-bezpecne-stavby/
Vedoucím tématu č. 8. Inovativní diagnostické metody časově závislých změn v technických materiálech je Ing. Vilém Neděla, Ph.D., z Ústavu přístrojové techniky AV ČR.