Návštěva zástupců tchajwanské delegace a TA ČR

Dne 9. května 2019 navštívili zástupci tchajwanské delegace a Technologické agentury ČR Ústav přístrojové techniky AV ČR.
Návštěva se uskutečnila v rámci 6. ročníku Technologického dne, který pořádala dne 7. května 2019 Technologická agentury ČR (TA ČR) ve spolupráci s tchajwanským Ministerstvem vědy a techniky, jehož součástí je i oblast Health Care.
Zástupci TA ČR a společnosti Healthcare Systems Consortium (HSC) se zúčastnili exkurze v laboratořích Komplexní fotoniky, Magnetické rezonance a oddělení Medicinských signálů ÚPT AV ČR. Healthcare Systems Consortium je orientováno na technologie ve zdravotnictví a na technologie, které pomáhají řídit chod nemocnic a zdravotnických zařízení.
Cílem exkurze bylo vzájemné představení dvou technologicky vyspělých výzkumných institucí a programů. Tchajwanská strana uvedla nové principy rozvoje medicíny, kterými se zabývá jejich konsorcium (Healthare Systems Consortium).  Lékařská peče konsorcia je postavena na hlavních pilířích, které zahrnují kvalitu a dostupnost lékařské péče, technologické inovace, špičkové lékaře a citlivý přístup k pacientovi. Právě inovativní technologické postupy, na kterých se intenzivně pracuje v ÚPT, byly základem společné prezentace a diskusí. Výsledkem bylo ujištění vysokého zájmu o rozvinutí vzájemné spolupráce v budoucnu. Uvedl Pavel Jurák, vedoucí oddělení medicínských signálů.
Za společnost Healthcare Systems Consortium naštívili ÚPT tito významní hosté:
Prof. Shao-Jen Weng, Department of Industrial Engineering and Enterprise Information, Tunghai University, Dr. Yu-Hsuan Huang, Ophthalmologist, Universal Eye Centre, National Taiwan University Hospital, Prof. Wei-Min Liu, Department of Computer Science and Information Engineering, National Chung Cheng University, Dr. Charles Wu, LianAn Hospital, Executive President, ThinkCloud Technology a Mr. Echo Chang, ThinkCloud Technology.

 

Návštěva zástupců tchaj-wanské delegace a TA ČR